Dnes je neděle 28.11.2021
Svátek má René

HLÁŠENÍ ROZHLASU

publikováno: 08.01.2021   |   Gabriela Kučerová

Zelenina Juvita Uherský Brod bude v úterý 23.11. od 12:30 do 12:40 h, prodávat brambory z Vysočiny na uskladnění, jablka na uskladnění, česnek, cibule, rajčata, okurky, papriku, mandarinky, pomeranče, hrozny a další ovoce a zeleninu. Dále nabízí žampiony, hlívu ústřičnou a  olejové svíčky 10 Kč/ks.
Prosíme o vyhlášení v pondělí 22.11. a v úterý 23.11.

***********************************

"Společnost AGRO D. U. s r. o.   prodává  jablečné mošty  v balení  5 l/130,-Kč, dále jablka  Idared  vhodná  i  na uskladnění I.  jakost - 20,-Kč/kg, II.  jakost 15,-Kč /kg.

Prodej proběhne každou sobotu v listopadu od 9-12 hod   v areálu farmy v Dambořicích.

Případné info na tel. 605521622".


**********************************

Vážení spoluobčané,

rádi bychom vám nabídli a doporučili možnost vyřešit všechny otázky kolem odběru energií (elektřiny i plynu) přímo na OÚ dne 16.11.2021 od 10:00 hodin (max do 14 hodin), kdy zde bude přítomen zaměstnanec společnosti ČEZ Prodej. Na místě můžete zadat převod vašich odběrných míst z režimu DPI a vyřešit tak nepříjemnou situaci způsobenou pádem firem ze skupiny Bohemia Energy (samotná Bohemia, ale také Europe Easy Energy, Comfort, Energie ČS atd) ale i řady menších dodavatelů. K zahájení převodu pak budete potřebovat občanský průkaz a předchozí vyúčtování k danému odběrnému místu (kvůli technickým datům).

V případě, že se vám nehodí uvedený čas, nabízíme možnost kontaktovat pana Henrich Vargu přímo telefonicky nebo emailem na těchto kontaktech: Henrich Varga ČEZ Prodej, a.s. telefon: +420 606 805 285 e-mail: henrich.varga@cez.cz http://www.cez.cz

***************************************

„Společnost AGRO oznamuje, že každou sobotu v měsíci listopadu od 9:00 do 12:00 hod prodává na farmě v Dambořicích jablka na uskladnění odrůda Idared cena za 1.jakost 20Kč/kg, 2.jakost 15Kč/kg
                                                                                                                                                          ******************************                          

Restaurace Radlovec Ždánice Vás srdečně zve ve dnech od 12.-14.

listopadu na Svatomartinskou husu. Více informací a popř. rezervace na telefonním čísle 702 014 670

*********************************

Firma Mirja Želetice ve středu 17.11.2021 pořádá tradiční vánoční prodej v nové prodejně v Kyjově na ulici Jungmanova, před budovou České pojišťovny. K dostání budou košile-flanelové, vycházkové, společenské, hasičské, maskáčové, myslivecké.

Dále nabízí pyžama-flanelová, bavlněná, pyžamové kabátky, trenýrky a kapesníky. Zveme Vás k nákupu kvalitních a praktických dárků.

 

*********************************

Myslivecký spolek Nenkovice, Vás zve na setkání se sokolníky, které se bude konat v sobotu 27 listopadu.

Program: Zahájení akce v 9:00 hodin.

                  Setkání se sokolníky a ukázky výcviku dravců od 9:10 do 10:00 hodin

                  Od 10:00 hod. do 12:00 hod. Vycházka se sokolníky a ukázka lovu v honitbě   

                  Nenkovice.

                  Program je vhodný i pro děti.       

                

******************************************

 Oznamujeme občanům, že v tomto týdnu započala v Příhoně stavební akce ,,Obnova NN vedení“ včetně výkopů na optický kabel, veřejné osvětlení a rozhlas. Upozorňujeme občany, že během výkopových prací dojde k jednotlivým uzavírkám ulic, týkat se to bude části obce U Kašny, Podsedky, Spodní a Vrchní Fortňa .Bližší informace na webových stránkách obce a ve vývěskách.

******************************************

 

Charitní pečovatelská služba Ždánice příjme terénní pečovatele/pečovatelku.

Náplní práce je:  denní péče o seniory v domácnostech- pomoc při osobní hygieně a podání stravy, zajištění denního chodu domácnosti, jednoduché vedení dokumentace, komunikace s kolegy.

Požadujeme:  zájem o práci se seniory a o osoby se zdravotním postižením, empatické jednání s klienty, pečlivost, trestní bezúhonnost, schopnost týmové spolupráce, odolnost vůči stresu, ochotu pracovat i večer a o víkendech (přibližně 1x za 6 týdnu), dle předem daného rozpisu služeb, vzdělání v oboru, popřípadě akreditovaný kurz pracovníka v sociálních službách, který lze dodělat i po nástupu.

Dále požadujeme řidičský průkaz skupiny B. a dobré řidičské schopnosti.

Nabízíme: práce na 0,5 úvazku, smysluplnou práci ve stabilní organizaci, důkladné zaškolení a podpora, kvalitní program vzdělávání, 25 dnů dovolené, zdravotní volno, stravenky, vstřícný kolektiv.  Zájemci se můžou hlásit na telefonní číslo: 737 234 096.

 

    ******************************************

V termínech 6.11., 20.11., 11.12. a 26.12. 2021 pořádá Myslivecký spolek Nenkovice hony na zajíce a bažanty, které jsou v souladu s mysliveckým hospodařením a plánem lovu drobné strstnaté a pernaté zvěře.

Některé části hionů budou probíhat na polnostech sousedících s obcí a v okolí rybníka Nynek. Prosíme o zvýšenou opatrnost při pohybu v okolí obce v těchto termínech a všem občanům obce děkujeme za trpělivost.

Rádi Vás uvidíme na plánovaném sokolnickém lovu v sobotu 27.11. 2021, který má přiblížit myslivecké a sokolnické tradice všem kamarádům, našim rodinám a známým z Nenkovic a blízkého okolí.

Více informací o sokolnickém lovu budeme sdílet v průběhu následujících dní cestou obecního info kanálu.

Těśíme se na setkání s Vámi. Myslivecký spolek Nenkovice.

******************************************

MIRJA, s.r.o. pořádá tradiční vánoční  prodej ve středu 17. listopadu v nové prodejně v  Kyjově na ulici Jungmannova  před budovou České pojišťovny. K dostání budou košile flanelové, vycházkové, společenské, hasičské, maskáčové, myslivecké. Dále  pyžama flanelová, bavlněná, pyžamové kabátky, trenýrky a kapesníky. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

******************************************

Kabely do země -  15.listopadu budou  zahájeny  práce  na akci ,, Obnova NN vedení „ dále rozhlasu  a optického kabelu na vysokorychlostní internet.  Práce započnou v Příhoně směrem do obce.

******************************

 Sběrný dvůr – sběrný dvůr bude od měsíce listopadu  až do března 2022 uzavřen !!!!

 

***************************************

POZOR změna telefonních čísel:

Obecní úřad Nenkovice:  605 398 825

ZŠ a MŠ Nenkovice: 725 416 634

Ordinace Okáčová Nenkovice: 702 167 615

 

**************************************

Žádáme občany,  aby nedělaly nepořádek u sběrných míst  na tříděný odpad. Zejména u hřiště.  Nenechávaly   různé krabice,elektrospotřebiče,  a jiné věci  ležet vedle kontejnerů. Zaměstnanci svozové firmy nemají za povinnost  tyto věci nakládat a uklízet.  Potom to musí obec uklízet. Pokud Vám nevejde plastový odpad do žluté popelnice je možné  tento dát  do  igelitového pytle  a přidat  v termín vývozu  k popelnici.   

*****************************

V důsledku  připravované akce obnova vedení  NN, nového VO a optického kabelu  oznámila společnost Cetin a O2 odstranění veškerých telefonních  nadzemních kabelů v celé obci.  Pevné linky se budou  rušit v celé obci. Všichni současní uživatelé by měly obdržet nabídku od O2 na nové mobilní telefonní čísla.

*****************************

Obyvatelé příhona obdrželi  dotazník týkající se  přípojek na kanalizaci. Prosím aby jej  v co nejkratším termínu  t vyplnili a  doručili na Obecní úřad nebo zaslali na projekční kancelář. Kontakty jsou uvedené v dotazníku. V Příhoně se totiž projektuje  samostatná oddělená splašková kanalizace s přečerpávačkou a je nutné podchytit veškeré přípojky. Podotýkám, že zatím jde o projektovou dokumentaci pro stavební povolení.

****************************************

Dobrý den,

rádi bychom Vás informovali, že ve vaší obci plánujeme vylepšit naši distribuční síť, což bude vyžadovat stavební úpravy.

Protože bezpečnost, vysoká kvalita a spolehlivost jsou pro nás na prvním místě, investujeme každý rok do obnovy našeho zařízení. Přitom myslíme na to, aby všechno, co děláme, probíhalo co nejšetrněji k životnímu prostředí.

Jaká vylepšení plánujeme?

Kde přesně:          Nenkovice

Kdy to bude:         září 2021  – květen 2022

Co chystáme:       posílení stávající rozvodné sítě NN

Podrobnosti:        jedná se o vybudování nového kabelového vedení nízkého napětí (s napojením               na stávající rozvodnou síť), spojenou s demontáží stávající venkovní sítě NN.Dále se jedná o vybudování nové kioskové trafostanice v lokalitě u hřbitova. Zároveň budou uvedené kabely NN zasmyčkovány do nově provedených domovních pojistkových skříněmi skříní pro připojení jednotlivých odběrných míst.

Proč to děláme?

Jak už jsme zmínili na začátku, neustále pracujeme na tom, aby dodávka elektřiny k Vám byla čím dál kvalitnější a spolehlivější. A právě s tím nám tato stavba pomůže. Navíc prodlouží životnost energetického zařízení, na kterém budeme pracovat a umožní nám připojit další odběrná místa  zákazníků.

Dojde k přerušení dodávky elektřiny?

Ano, k přerušení dodávky na nezbytně nutnou dobu dojít může. O plánovaném přerušení Vás ale budeme informovat způsobem, jak je to u vás v místě obvyklé.

Pokud máte zájem, můžeme Vás také o každém plánovaném přerušení dodávky neboli odstávce individuálně informovat. V tom případě zavolejte naši bezplatnou linku 800 22 55 77. Máme pro Vás ale i další možnosti, kterými jsou sms, e-mail nebo zpráva do datové schránky.

Jednoduše se registrujte do portálu Distribuce24 a vyberte si ty možnosti, které Vám nejlépe vyhovují. Stačí Vám k tomu několik základních údajů, které najdete na faktuře.

www.portal.distribuce24.cz

Děkujeme za pochopení a spolupráci! S pozdravem EG.D, a.s.

 

*******************************************

Hospůdka na hřišti 

Otevírací doba: čtvrtek 16-22h, pátek: 16-24h, sobota 16-24h, neděle 16-22h

 

***************

Ordinační doba MUDr. Okáčová Nenkovice

pondělí  7:00 – 11:00 přítomna jen sestra
úterý  7:00 – 11:00 hodin
středa  se neordinuje
čtvrtek  7:00 – 11:00 přítomna jen sestra, 12:00 - 15:30 hod
pátek  se neordinuje

Ordinační doba je žlutě označena.

*************************

Oznamujeme občanům, že s okamžitou platností platí zákaz  ukládání stavební suti  na sběrném dvoře v Příhoně.

******************

Oznamujeme občanům, že je možné   si pronajmout urnové místo na místním hřbitově  na základě  nájemní smlouvy, kterou lze uzavřít   na obecním úřadě  a to  v úřední dny  - v pondělí a ve středu.

********************

 

Aktuální informace nutno sledovat na stránkách ministertva zdravotnictví

https://koronavirus.mzcr.cz/   

V případě zdravotních potíží, spojených s příznaky koronaviru volejte č. 1212

******************

                                                                                                                                      Oblastní charita Hodonín a Farní charita Želetice děkují všem občanům, kteří přispěli do letošní Tříkrálové sbírky. V naší obci se vybralo celkem 20 682,- Kč.

 

---------------------------

Upozorńujeme  majitele psů, aby  uklízeli  po svých miláčcích jejich hovínka. Čím dál víc občanů  poukazuje na to,  že před  svými domy  a zahrádkami, neustále a často nacházejí  psí výkaly.

-------------------------

 

Hydrogeologický vrt pod školou – Obec konečně obdržela povolení  na vybudování hloubkového vrtu ,který by měl zásobovat vodou  nádrž pro zavlažování hřiště  a tím by se tak měl  vyřešit problém z nedostatkem vody na bařině, kde se  dosud čerpá z vodárny až na hřiště. Vrt bude provádět firma Artemia, Polná  a tento se bude  provádět směrem na Stavěšice pod školou, takže by neměl ohrožovat  úbytek vody ve studnách našich obyvatel. Termín  prací bude upřesněn po jednání zastupitelstva obce.pz

Navýšení kapacity školky- V naší školce došlo k navýšení kapacity na sociálním zařízení tak aby celková kapacita dětí  ve školce mohla být zvýšena 35dětí. Prostě bylo přidáno jedno umyvadlo a jeden pisoár pro nejmenší.  Vše nám ještě musí  oficiálně posvětit Hygiena.pz

Vysokorychlostní internet v obci-  Firma GT –net   připravuje projekčně  akci položení optického kabelu v obci včetně přípojek k domům. Čekalo se na dokončení digitalizace katastru  v podzimních měsících budou se po obci pohybovat zaměstnanci  realizační firmy a sjednávat s obyvateli podmínky přípojek atd. Takže projekt nebyl odložen a pracuje se na něm.  Firma má už dokonce vybranou firmu která  bude provádět výkopy  a dojednávají se starostou postup prací.pz

 

 *  *  *  *

 

Upozorňujeme občany, že v naší obci platí zákaz podomního a pochůzkového

prodeje, včetně nabízení služeb. Na tuto vyhlášku upozorňují i cedule, které jsou

umístěny u vjezdu do naší obce. Pokud se s takovými prodejci setkáte, hlaste to na

obecním úřadě.

 

 

*      *     *     *     *

Pronájem KD na konání soukromé akce 

přízemí (kavárna) - 1000,-Kč, celý prostor KD (přízemí + sál) 1500,-Kč

+ 100,-Kč voda + energie.

                            ************

 

Informace Pošta Partner Želetice

Pondělí               8:00 – 12:00

Úterý                   8:00 – 11:00                 14:00 – 15:00

Středa                                                       13:30 – 17:30

Čtvrtek                8:00 – 11:00                 14:00 – 15:00

Pátek                   8:00 – 11:00                 14:00 – 15:00

 

 

Veterinární ordinace u Mikeše

Nová ordinační doba:

Po: 15-19 h

Út:   8-10 h

St,Čt,Pá: 15-19 h

So:  10- 11 h

www.veterina-mikes.cz
tel.: +420 777 967 286

 

 

 

Obec vydala publikaci ,,Neobyčejní lidé Nenkovic“.

K prodeji na OÚ. Cena 50,- Kč za 1 ks.

 

Galerie a OÚ Nenkovice  - akad. malíře Jano Köhlera.

Stálá expozice bude otevřena po dobu úředních hodin OÚ.

 

 

UPOZORNĚNÍ- v naší obci je vyhláškou zakázán podomní prodej a nabízení služeb. V této souvislosti žádáme zejména starší občany, aby nevpouštěli do svých domů žádné cizí osoby a nic nepodepisovaly.

 

U sběrného dvora v Příhoně je přistaven velkoobjemový kontejner na bioodpad. Občané můžou do tohoto kontejneru bezplatně vhazovat trávu, listí, větve, rostliny a jiný bioodpad.

 

Vývoz žlutých popelnic na plast z domácností v r. 2021 proběhne ve dnech:

15. ledna, 29. ledna, 12. února, 26. února, 12. března, 26.řezna, 23. dubna, 21. května, 18. června, 16. července, 13, srpna, 13. září, 22. říjen, 19. listopad, 10. prosinec, 31.prosinec

 

Vývoz popelnic:

BIO odpad - pátek sudé týdny.

komunální odpad - pátek lichý týden.

Podrobně zaznamenány termíny pro bio a komunální odpad do  kalendáře A4 a rozneseno do domácností. V případě potřeby můžete znovu vyzvednout kalendář s termíny na OÚ Nenkovice.

 

 

 

 

**************************

Zelenina Juvita Uherský Brod bude  v Úterý 17.8. 2021 od 12:30 do 12:40 h,prodávat borůvky 135 Kč/kg (85 Kč litr), meruňky, broskve na zavaření, jablka, brambory ze Znojma 14 Kč/kg, cibule, česnek. České rajčata, papriky, okurky. Dále nabízí žampiony, hlívu ústřičnou a další ovoce a zeleninu.V nabídce také olejové svíčky 10 Kč/ks.

Objednáváme švestky a hrušky na kvas na telefonním čísle 606 575 578

***************************

Obec začala využívat systém   ,,Česká obec“   jde o informování obyvatel přímo na telefon !Co je třeba ? Stáhnout Aplikaci Česká Obec - nainstalovat zdarma do svých telefonů  (Android nebo iPhone) spustit a vyhledat Nenkovice. Potom už vám budou automaticky chodit upozornění a nové informace přímo do oznamovací lišty vašeho telefonu. Služba je zdarma. Pokud můžete  předejte tuto informaci  ve svém okolí, rodině, známým atd.

*********************************

V důsledku  připravované akce obnova vedení  NN, nového VO a optického kabelu  oznámila společnost Cetin a O2 odstranění veškerých telefonních  nadzemních kabelů v celé obci.  Pevné linky se budou  rušit v celé obci. Všichni současní uživatelé by měly obdržet nabídku od O2 na nové mobilní telefonní čísla.

******************************

Kdo z obyvatel  nemá ještě kompostér  může se přihlásit do konce srpna na obecním úřadě.  Nahlásit se také můžou  chalupáři. Výdej proběhne v měsíci září.

*********************************

Obyvatelé příhona obdrželi  dotazník týkající se  přípojek na kanalizaci. Prosím aby jej  v co nejkratším termínu  t vyplnili a  doručili na Obecní úřad nebo zaslali na projekční kancelář. Kontakty jsou uvedené v dotazníku. V Příhoně se totiž projektuje  samostatná oddělená splašková kanalizace s přečerpávačkou a je nutné podchytit veškeré přípojky. Podotýkám, že zatím jde o projektovou dokumentaci pro stavební povolení.

sdílet na Facebooku