Dnes je neděle 31.05.2020
Svátek má Kamila

INFORMACE - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ

publikováno: 23.03.2020   |   Gabriela Kučerová

Dobrý den,  důležité   informace   pro obyvatele:

 1. V pátek byly do každé domácnosti v naší  obci  distribuovány  roušky. V případě, že  potřebujete  další roušky   zavolejte na obec,  nebo pošlete sms, nebo email.  Další roušky Vám budou dodány  v co nejkratší době.
 2. Děkuji všem, kteří doma ušili, nebo ještě šijí roušky. Pokud se najdou i nadále dobrovolnice, které by zdarma roušky doma  šily  budeme rádi. Obec může  zajistit  a dodat materiál  k šití. Jeden nebo dva kusy roušek, na osobu  určitě nevydrží.  Roušky totiž  budou  potřeba ještě několik měsíců. V případě zájmu zavolejte na úřad nebo zašlete email, sms.
 3. Nosit všude na veřejných místech roušku, šálu, šátek, masku  k ochraně dýchacích cest je povinností!! A to včetně dětí!!  Za porušování tohoto nařízení lze uložit pokutu do výše 20 000Kč. !!!  Nepodceňujte toto nařízení, nikdy nevíte kdo Vás natáčí či fotí !!
 4. Pokud máte roušky navíc berte je do obchodu sebou, někteří starší lidé  je třeba nemají vůbec, nedokážou si je ušit, nemají internet, jsou nemocní  a nepřikládají tomu takovou důležitost,  protože v obci žijí od narození, nedbají  nařízení atd. Proto je třeba je i sebe chránit a roušku jim  ze solidarity  poskytnout darovat.
 5. Pokud je někdo v obci  zejména ze seniorů osamocen a potřebuje pomoc ať se obrátí na starostu obce, jsme připravení  takovým lidem  zajistit  nákup, léky, zprostředkovat  návštěvu lékaře apod. Hlavně tuto informaci pokud možno předejte lidem,o kterých víte že vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a věku nejsou schopni ovládat internet, telefon a nemají dostatek informací. Co se zdá pro mladší generace jako samozřejmost to už ve stáří neplatí!!!
 1. Pokud  někdo z rodičů dětí –žáků školy, kteří se v této situaci musí učit na dálku doma,  bude potřebovat urgentně  něco v rámci učiva  vytisknout, nebo objednat  ze sortimentu papírnictví může se obrátit na obecní úřad zasláním  emailu, sms.  Ne všichni mají totiž stejné  možnosti, takže  budeme  nápomocni.
 2. Návštěvu lékaře jak obvodního tak v nemocnici na kontroly  si předem dohodněte po telefonu
 3. Pošta Želetice změnila provozní dobu : Pondělí 8-11h,Úterý 13-16h, Pátek 8-11h.Jinak doručovatelky zatím fungují  a poštu rozvážejí, ale doporučené dopisy z důvodu přímého kontaktu  nenosí a nechávají  ve schránkách výzvy k vyzvednutí  na poště.
 4.  Poplatky prosím řešte  pokud možno bezhotovostním převodem.

           Po dotazu emailem,nebo telefonem Vám účetní sdělí výši poplatku. Po uhrazení poplatku  Vám  bude známka na                       popelnici vhozena do poštovní schránky. Je dohodnuto, že staré známky budou platit ještě 1měsíc. Nové známky  musí             být vylepeny od května 2020.

 1. Sběrný dvůr uzavřen. Vývozy ale lze dohodnout individuálně se správcem dvora po telefonické domluvě

Omezte pohyb  pouze na  nutný nákup, návštěvu lékaře, vyhýbejte se  přímým kontaktům s ostatními lidmi, zásadně se nikoho nedotýkejte,  mějte odstup když s někým hovoříte, dodržujte hygienické  zásady, desinfekce atd. Mějte zásobu léků na normální chřipku, doplnujte vitamíny.atd.

 1. V případě  zdravotních problémů a příznaků nákazy  volejte  tel.  1212,  kde Vás navedou jak postupovat, v případě že se nemůžete dovolat, volejte hygienu tel. 773768994 . Akutní vážné případy záchranku tel. 155.

Semkněte se, budte si  navzájem oporou,  pevné zdraví přeje Zálešák -starosta


Přiložené obrázky

Informace - mimořádná opatření

sdílet na Facebooku