Dnes je neděle 31.05.2020
Svátek má Kamila

INFORMACE O OBCI

publikováno: 06.06.2013   |   Obec Nenkovice

Obec se nachází 10km západně od Kyjova. Zastavěné území leží v nadmořské výšce od 208 m nad mořem. Nenkovice se řadí mezi malá venkovská sídla. Na území obce můžeme registrovat větší množství křížů, božích muk a kapliček. K dominantním stavbám obce se řadí velká budova školy, řimskokatolická kaple, historická budova radnice a zvonice uprostřed návsi.

Škola Radnice
Kaplička Zvonice na návsi

Obec je součástí Kyjovské turistické vinné stezky a je propojena polními asfaltovými cestami s obcemi Karlín, Hovorany, Šardice, Čejč, Násedlovice. Obec je součástí mikroregionu Babí Lom, sdružení obcí Severovýchod, členem svazu měst a obcí ČR.

V obci jsou ještě zachovány některé stavby lidového stavitelství. Provedené stavby domků neznámými řemeslníky přidává na neobyčejném rázu a celkově velmi pěkném urbanistickém dojmu.

Katastr obce je intenzivně zemědělsky využíván, ale také se zde nachází přírodní rezervace a kopcovitě členitý terén dává krajině svérázný ráz. Vinařství je v obci rozšířeno na úrovni malých drobných vinařů.

Hody

K významným rodákům a osobnostem, kteří přispěli k zviditelnění se obce v republice a za hranicemi byli zejména akademický malíř Jano Köhler, který maloval převážně světské motivy v kostelích na Moravě a v Čechách, dále bývalý konzul ve Švýcarsku Dr. Jokl, malérečka velikonočních vajíček paní A. Ježková a významný skladatel dechové hudby na Moravě pan St. Pěnčík.

K občanské vybavenosti patří kanalizace, vodovod, plynofikace, lékařská služba, mateřská škola, základní škola, potraviny, pohostinství, obecní úřad.

Škola


Přiložené obrázky

Informace o obci  title=Informace o obci  title=Informace o obci  title=Informace o obci  title=
sdílet na Facebooku