obec
NENKOVICE

Základní škola a Mateřská škola Nenkovice, okres Hodonín

 Budova školy (nově opravená 2015) se nachází v krásném prostředí plné zeleně, daleko od hlavní silnice. K dispozici má sportovní i dětské hřiště, které je přímo vedle školy. Žákům nabízí studium ve kvalitně vybavených třídách (pomůcky pro vyučování, elektronika - PC, interaktivní tabule, dataprojektory, barevný příjemný interiér).
Škola nabízí možnost různých kroužků (keramický, sportovní, dramatický, taneční, dětský národopisný soubor Nenkovjánek a jiné), dále nabízí dětem  možnost využití družiny po vyučování, ve které děti výtvarně tvoří, sportují
a rozvíjí své zájmy.
 

Historie školy:  Místní národní škola byla vystavěna v roce 1877 a v roce 1911 její nástavba a protože do Nenkovic do školy chodily děti i z okolních vesnic Želetic, Stavěšic a Strážovic v roce 1954 byla zprovozněna velká měšťanská škola, kde od jejího počátku sídlila v jedné z polovin Základní škola a Dětský domov. V roce 2006 byl domov přestěhován a na jejím místě byl obcí zřízen internát a třídy pro děti se speciálními potřebami.

Základní škola funguje jako úplná tedy devítiletá. Škola má několik odloučených pracovišť a to MŠ Nenkovice a MŠ Želetice.

Výuka ve všech ročnících probíhá podle vzdělávacího programu MŠMT ČR schválených učebních plánů a osnov.

Zřizovatel ZŠ je Obec Nenkovice. Vedení školy a žáci se podílejí na kulturních a společenských akcí v obci.

Kontakty: telefon: 725 416 634,                      Webové stránky školy: zs-nenkovice.cz

 

                e-mail: reditel@nenkovice.cz          IČ 75023172

Vedení školy:   ředitel:   PaedDr. Roman Liebiger
hospodářka:  

pí. Valová
T: 725 416 634
E: hospodarka@nenkovice.cz

Děti při práci ve výtvarné výchově, při výuce

ZŠ 1 ZŠ 2
ZŠ 3 ZŠ 4
 

Související obrázky

publikováno: 18.05.2015  |  
Obec Nenkovice
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace